اجرای طرح فریب در مصر (بخش سوم) 3

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

 

============================================================================

 در این بخش به برخی اخبار و حوادث رخ داده اشاره میگردد تا به پیچیدگیهای طراحی شده و هدفمند دشمنان  اسلام پی ببریم

 

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۲

افراد مسلح ناشناس به خودروی یک فرمانده ارتش مصر در صحرای سینا حمله کردند سیاسی

 

 

شاهدان عيني از تيراندازي افراد مسلح ناشناس به سوي تحصن کنندگان حامي محمد مرسي رئيس جمهور برکنار شده مصر در شهر پورت سعيد خبر دادند.

 

 
 
 
حمله غافلگيرانه مسلحان به مخالفان مرسي
 پارسينه، سرويس بين الملل - در حالي كه روز دوشنبه مانند روزها پيشين، حاميان و مخالفان مرسي در دو نقطه مختلف پايتخت مصر تظاهرات خود را برگزار مي‌كردند، گروهي مسلح كه هماهنگي آنان شبيه به گردان‌هاي حرفه‌اي بود با حمله‌اي غافلگيرانه بر مخالفان مرسي در ميدان تحرير آتش گشودند. ناگهان يك گروه مسلح هماهنگ در ميان حاميان مرسي از تفنگ‌هاي كمري و گلوله عليه مخالفان استفاده كرد! هم‌زمان گروهي نيز در ميان تظاهرات حاميان مرسي با سر دادن شعارهايي خواهان فتح دوباره (!) ميدان تحرير شدند! به اين ترتيب در حالي كه صداي گلوله و تيراندازي به تظاهرات حاميان مرس مي‌رسيد؛ يان گروه تلاش كردند با تغيير مسير تظاهرات، حاميان مرسي را به سمت ميدان تحرير بكشانند.»
 رهبر اخوان المسلمين اندكي قبل هشدار داد كه در صورت عدم بازگشت مرسي به قدرت، «ارتش آزاد مصر» تشكيل خواهد شد.

feeds.jamnews.ir/show/%D8%B9%D9%85%D9%84%D9%8A%D8%A7%D8%AA%20%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4%20%D8%AD%D8%A7%D9%85%D9%8A%20%D9%85%D8%B1%D8%B3%D9%8A%20%D8%AF%D8%B1%20%D9%82%D8%A7%D9%87%D8%B1%D9%87%D8%9F

 
نيروهاي امنيتي مصر چندين انبار سلاح متعلق به گروه اخوان المسلمين را در قاهره و برخي ديگر از شهرهاي مصر شناسايي و مصادره کردند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
اين منابع گفتند نيروهاي نظامي يک طرح جنايتکارانه را پيدا کرده‌اند که تشکيلات بين المللي اخوان المسلمين با همکاري با نظام ترکيه و شاخه هاي آن در برخي مناطق تهيه کرده    امير نشين قطر نيز هزينه هاي آن را پرداخت کرده بود.
سفارت قطر و رسانه هاي آن نقش شومي در حمايت از گروه اخوان المسلمين و طرح خرابکاري در مصر و متلاشي کردن ارتش اين کشور ايفا مي کنند.
 
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۹
رئیس اتحاد جهانی علمای مسلمین و مفتی سلفی‌ها این بار فتوای جهاد در مصر برای کمک به حامیان محمد مرسی رئیس جمهوری عزل شده این کشور را صادر کرد.
به گزارش مشرق به نقل از تسنیم، یوسف القرضاوی رئیس اتحاد جهانی علمای مسلمین از همه مسلمانان در جهان عرب و اسلام خواست که در کنار طرفداران محمد مرسی رئیس جمهوری عزل شده مصر قرار گیرند.

وی از همه خواست که به مصر بروند و شاهد کشتارهایی که در آنجا رخ می دهد باشند و برای یاری اسلام در کنار برادران خود قرار گیرند.

قرضاوی در نوار ویدئویی در شبکه اجتماعی یوتیوپ که شبکه الجزیره قطر آن را پخش کرد گفت: طرفداران مرسی در معرض کشتار وحشیانه قرار دارند و تنها گناه آنها بر زبان آوردن کلمه لا اله الا الله است.

www.mashreghnews.ir/fa/news/236057

فرمانده نیروی هوایی استان مطروح، رسماً به حامیان مرسی پیوست
 
فرمانده نیروی هوایی استان مطروح با حضور در جمع متحصنان حامی مرسی، اعلام کرد از دستورات فرمانده کل ارتش تمرد می‌کند
 
 
فرمانده نیروی هوایی استان مطروح در حال سخنرانی در تجمع حامیان مرسی
او با یونیفرم نظامی و ارائه کارت، در حال معرفی خود به حامیان مرسی است.

feeds.jamnews.ir/show/%D8%B9%D9%85%D9%84%D9%8A%D8%A7%D8%AA%20%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4%20%D8%AD%D8%A7%D9%85%D9%8A%20%D9%85%D8%B1%D8%B3%D9%8A%20%D8%AF%D8%B1%20%D9%82%D8%A7%D9%87%D8%B1%D9%87%D8%9F

بیانیه ارتش مصر یعنی برگشت مبارک وامریکا


ارتش مصر؛ از بی‌طرفی در انقلاب تا تهدید دولت مُرسی به کودتا/ نقش سفارت آمریکا در بحران اخیر مصر چیست؟

 


ازتش مصر در زمان انقلاب مردمی این کشور که منجر به سقوط رژیم حسنی مبارک شد، رویکردی بی‌طرفانه داشت و تلاش کرد تا ضمن عدم الحاق به هیچکدام از طرفین درگیری – مردم و رژیم مبارک – زمینه را برای انتقال قدرت فراهم کند؛ موضوعی که نهایتا به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و برگزیده شدن محمد مرسی انجامید

تفنگداران آمریکایی در آستانه تظاهرات بزرگ مردم مصر علیه محمد مرسی، به بهانه «حمایت از سفارت آمریکا در قاهره» در نزدیکی سواحل مصر مستقر شده‌اند.

 خبر های جدید از حوادث روز جمعه 4/5/92

تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۷
 
منابع خبری از به آتش کشیده شدن پرچم های "آمریکا،اسرائیل،قطر وترکیه" توسط مخالفان رئیس جمهور مخلوع مصر در استان الغربیه این کشور خبر دادند.

ب

این تظاهرات کنندگان همچنین خواستار محاکمه رهبران اخوان المسلمین وقطع رابطه مصر با کشورهای حامی تروریسم شدند.

www.yjc.ir/fa/news/4485083

تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۷
 
الجزيره از تيراندازي در منطقه الرمل استان اسکندريه مصر خبر داد. در درگیری ها در شهر اسکندریه ی مصر دو نفر کشته شدند.

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل ازشبکه تلویزیونی الجزیره ؛ لحظاتی پیش در خبری فوری از تیراندازی در منطقه الرمل در اطراف مسجد القائد ابراهیم در استان اسکندریه مصر خبر داد.

این خبر حاکی است  درگیری ها در شهر اسکندریه ی مصر دو نفر کشته در پی داشت.

 

www.yjc.ir/fa/news/4485079۲

به چند پايگاه ارتش مصر در سينا حمله شد.
به گزارش مشرق، باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین نوشت: چند پایگاه ارتش مصر در منطقه سینا به هنگام افطار هدف حملات موشکی قرار گرفت.حمله به چند پايگاه ارتش مصر در سينا
به چند پايگاه ارتش مصر در سينا حمله شد.

www.mashreghnews.ir/fa/news/235630/%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%D9%8A%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D9%85%D8%B5%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%8A%D9%86%D8%A7

 صدها کشته و زخمی در قتل عام گروهی هولناک در مصر


منابع خبری از کشته و زخمی شدن صدها نفر در درگیری های خونین میان طرفداران و مخالفان محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر خبر دادند.


به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره ، بر اثر تیراندازی به سوی تظاهرکنندگان در میدان رابعه العدویه قاهره دستکم صد و بیست نفر کشته و چهار هزار و هفتصد نفر زخمی شدند.

بیشتر قربانیان هدف اصابت مستقیم گلوله های تک تیراندازان قرار گرفته اند.

خبرگزاری شین هوا نیز به نقل از یک منبع پزشکی در جنبش اخوان المسلمین شمار کشته های درگیری های دیروز را دست کم 139 تن و زخمی ها را بیش از 5200 تن اعلام کرد.

  مصر در پیچ تاریخی

صدور جواز قتل کودتاچیان مصری توسط شیخ یوسف قرضاوی و اعلام جهاد علیه ارتش مصر توسط محمد العریفی مفتی سلفی عربستانی، آتش فتنه را در مصر شعله ورتر می‌کند.

 

www.iribnews.ir/NewsBody.aspx

صدور جواز قتل کودتاچیان مصری توسط شیخ یوسف قرضاوی و اعلام جهاد علیه ارتش مصر توسط محمد العریفی مفتی سلفی عربستانی، آتش فتنه را در مصر شعله ورتر می سازد،

کارشناسان معتقدند  که کشور با ادامه خونریزی ها روبرو خواهد شد و در صورت تداوم وضع موجود کشور را به مرحله خطرناک جنگ داخلی سوق خواهد داد

آغاز تظاهرات گسترده در شهرهای مصر / محاصره ساختمان استانداري اسوان

 

شبکه تلويزيوني الاقصي لحظاتي پيش اعلام کرد هزاران نفر در اسوان ساختمان استانداري اسوان را به محاصره خود در آورده اند.

 

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران ، شبکه الاقصي همچنين از به راه افتادن تظاهرات و راهپيمايي هاي گسترده را در همه استانهاي مصر در پي قتل عام ميدان رابعه العدويه خبر داد که طي آن نيروهاي ارتش بيش از 120نفر از تحصن کنندگان حامي محمد مرسي رئيس جمهور برکنار شده مصر را کشتند و بيش از 4700نفر را نيز زخمي کرده اند .

www.yjc.ir/fa/news/4486044

==============================================================

تحلیل وقایع اخیر

 

سوالات فراوانی مطرح میشود که پاسخ منطقی و صحیح به آنها میتواند فضای به شدت غبار آلود فتنه های منطقه و بخصوص مصر را شفاف نموده و حقایق پشت پرده را به روشنی در برابر چشمان ما نمایان سازد .

 

1-راهبرد کلان غرب و صهیونیسم در منطقه غرب آسیا چست ؟ و چرا تاکتیک های اجرایی دچار تغیرات  عمده شده ؟

مهمترین راهبرد غرب ایجاد بسترهای امنیت بخش برای ادامه حیات رژیم صهیونیستی و تامین منافع مالی اقتصادی بلند مدت  می باشد .

راه نیل به این هدف از طرف کارشناسان غربی صهیونیستی . کنترل جمهوری اسلامی و پیشگیری از نفوذ روز افزون ایران در کشورهای منطقه  و ایجاد اطمینان از عدم پیوستن کشورهای غرب اسیا به سمت ایران ارزیابی شده .

همچنین به دلیل تهدیدات ایران  روسیه و چین که در منطقه غرب آسیا دارای منافع استراتژیک فراوانی هستند . غرب عملا نمیتواند مداخله مستقیم نظامی برای ساقط کردن دولتهای مخالف اسرائیل را در دستور کار قرار دهد .

لذا مجبور است به طور غیر مستقیم  و به واسطه طرحهای براندازی از درون و حمایت غیر مستقیم مالی  تسلیحاتی و سیاسی و تبلیغاتی به اهداف خود برسد .

====================================================================
 
رویترز گزارش داد
 
راهبرد اوباما در قبال سوریه؛

سرنگونی اسد بدون دخالت نظامی مستقیم

خبرگزاری فارس:
راهبرد اوباما در قبال سوریه؛ سرنگونی اسد بدون دخالت نظامی مستقیم
 

با گذشت بیش از دو سال از درگیری‌های سوریه، اکنون راهبرد آمریکا در قبال این بحران روشن‌تر شده است. رئیس‌جمهور آمریکا مایل به سرنگونی دولت بشار اسد است اما نه به قیمت کشیده شدن پای این کشور به جنگ دیگری در خاورمیانه

www.farsnews.com/newstext.php

موضع مبهم آمریکا درباره تحولات مصر

واشنگتن روز چهارشنبه هفت روز پس از برکناری «محمد مرسی» رئیس جمهوری منتخب مصر توسط ارتش، به جمله « مردم نظر خود را اعلام کردند » بسنده کرد.

به گزارش افکارنیوز، «جنیفر پساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا واشنگتن همچنان محمد مرسی را به عنوان رئیس جمهوری مشروع مصر تلقی می کند، گفت:« مشخص است که مردم مصر نظر خود را اعلام کردند.»

وی افزود:« دولت موقت انتقالی در مصر روی کار آمده است و ما مطمئن هستیم این راه را برای دمکراسی باز می کند. ما با بازیگران متعدد درباره اوضاع مصر در تماس هستیم.»

 tnews.ir/khabar/A61215760088.html

============================================================================

تاکتیکهای متفاوت غرب برای اجرای استراتژی کلان خود در منطقه غرب آسیا

 

تاکتیک اول :

طراحی و اجرای نا موفق انقلابهای رنگی توسط غرب و بلا فاصله وقوع بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی و حتی بروز اعتراضات گسترده مردمی و صنفی در بیشتر کشورهای اروپایی و خود امریکا (جنبش وال استریت) غرب را وادار نمود در تاکتیک های خود  تغیرات اساسی ایجاد نموده و متناسب با حوادث رخ داده در کشورهای اسلامی (بیداری اسلامی) علاوه بر تلاشی که برای انحراف انقلاب های مردمی و اسلامی به خرج می دهد  . در پی طراحی تاکتیکهای موثرتری برای کنترل منطقه باشند .

 

 

تاکتیک دوم :

شناسایی و کمکهای مالی و سیاسی و رسانه ای کلان به گروههای سیاسی و انقلابی در منطقه برای پیشگام شدن در حرکتهای اعتراضی و انقلابی . اما کنترل شده و هدفمند .

این تاکتیک میتواند حرکتهای مردمی را به انحراف کشیده و مانع از اتحاد و یکپارچگی حرکتهای مردمی و انقلابهای گسترده تحت رهبری واحد شود .

و در ضمن امکان نفوذ کشورهایی مانند ایران و روسیه را محدود نموده و کنترل غیر محصوص ولی هدفمند غرب را افزایش دهد .

نمونه ها :

انشقاق در انقلاب مردمی یمن - مصر - تونس - اردن -  ....

چرخش 180 درجه ای در مواضع برخی رهبران سیاسی و جهادی فلسطین

تغییر مواضع سیاسی ترکیه .

به فراموشی رفتن اهداف انقلاب مصر توسط اخوان المسلمین .

 

 

تاکتیک سوم :

فریب افکار عمومیاز طریق  مردمی جلوه دادن اعتراضات و پنهان کردن اولیه حمایتهای خارجی از معترضین ... به همراه بکار گیری از خشونت و تروریسم و انفجار و ایجاد جنگ مسلحانه  و تسخیر پله به پله کشورهای هدف و نهایتا (مداخله سازمان ملل  -  ناتو - متحدین غربی و عربی  و  به طور علنی)  از خصوصیات طراحی شده در این تاکتیک میباشد . (مانند لیبی)

اما این تاکتید در دومین تجربه عملیاتی خود در سوریه با چالشهای جدی روبرو شده و با شکست مواجه گردید .

این تاکتیک به علت اینکه سوریه توانست نظام سیاسی خود را یکپارچه نگه دارد و اتحاد و همدلی مردمی در کشور را حفظ و تقویت نماید . با شکست مواجه شد .

البته کمکهای معنوی و سیاسی و تسلیحاتی  ایران - روسیه - چین  و حزب الله لبنان در ایستادگی سوریه در برابر بزرگترین تحاجم سیاسی نظامی اقتصادی تاریخ بر ضد این کشور بی تاثیر نبود .

تاکتیک چهارم :

ایجاد ساختار کلان اجرایی برای اجرای طرحهای براندازانه با مشارکت همه متحدین .

در یک کلام اتاق جنگ بین المللی .

که شامل شورای امنیت برای  مشروعیت بخشی .

ناتو به عنوان بازوی نظامی کلان و قدرتمندی که پس از ایفای نقش سازمانهای تروریستی  میتواند ضربه نهایی را وارد نماید .

 سازماندهی و استخدام  تروریستهای چند ملیتی - اموزش - تجهیز - پشتیبانی های مالی  با هدف تخریب توان نظامی و اجتماعی و سیاسی کشورهای هدف .

مشارکت جدی کشورهای مرتجع عرب با هدف تامین هزینه های مالی و ایجاد بستر های اعتقادی و فرهنی مورد نظر غرب (وهابیون - سلفی ها و....) و بهره برداری از فتوای علمای متحجر این کشورها به نفع غرب .

سازماندهی و تشکیل پایگاه مشرک  عملیات جنگ روانی  با مشارکت امپراتوری های رسانه ای صهیونیستی و غربی برای پوشش های لازم تبلیغاتی و ....که هدف اصلی این پایگاه مرکزی تهیه طرح های فریب تبلیغاتی - وارونه سازی حقایق - غبار الود کردن فضا به نحوی که امکان تحلیل درست و دیدن حقایق حتی برای سیاستمداران هم دشوار باشد .

تاکتیک پنجم  : جدید ترین تاکتیک غرب

با توجه به مقاومت جمهوری اسلامی و کشورهایی مانند سوریه و حزب الله لبنان و روسیه و چین و تا حدودی  دولت عراق . امریکا  در صدد اصلاح  تاکتیکهای قبلی برامده و شاید بتوان ادعا کرد همه تاکتیکهای قبلی را در یک پازل هماهنگ به عرصه مداخلات منطقه ای خود آورده تا بتواند به اهداف شوم خود برسد .

تجربه سوریه به غربی ها آموخت که مداخله هرچند غیر مستقیم غرب و مرتجعین عرب موجب اتحاد و یک پارچگی مردم میشود . و چه بسا ارتش آن کشوربا مردم وطن پرست بطور یک پارچه در مقابل دشمنان ایستادگی نمایند . (همان طور که در سوریه اتفاق افتاد )

اما طرح جدید چیست و چگونه عملیاتی می شود ؟

ایجاد اختلافات گسترده داخلی که نهایتا منجر به جنگ داخلی شده و عملا کشور را فلج نموده  و مردم مصر  را به دشمنان یکدیگر تبدیل نماید .

میدانیم که   فاکتورهای  بسیار مهم در قدرت ملی هر کشوری (پتانسیل مردمی و قدرت نظامی  اقتصادی و سیاسی ) بوده و تهدیدات خارجی به شدت این توانمندی ها را متمرکز و  وادار به واکنش تدافعی خواهد نمود .


و مهمترین افت این توانمندی ها از بین رفتن وحدت مردمی و سیاسی میباشد .

شاخصه طرح جدید دنیای غرب  حمله به این نقطه قوت ملتها و کشورهای منطقه غرب آسیا میباشد .

حالا  توجه شما عزیزان  را به خبرهایی که در مقاله نقل قول شده جلب مینمایم .


میبینیم در مصر پتانسیل اتحاد و یکپارچگی میتواند خطری بسیار بزرگ برای اسرائیلی که به شدت در دوران ضعف و افول قرار دارد . تمام شود .

بخصوص که مصر دارای ارتشی قدرتمند بوده و اتحاد مردم و ارتش  فاجعه واقعی برای اسرائیل خواهد بود .

لذا دنیای غرب با طراحی یک طرح فریب بزرگ مردم مصر را متفرق نموده و در گام اول ارتش را وادار به کمک به یکی از طرفها نموده . تا به این وسیله هم مردم و هم نظام سیاسی (با تمام ضعفها ) از هم پاشیده شوند .  در گام بعدی با تجهیز مردم به انواع سلاح و تشکیل گروههای شبهه نظامی . ارتش نیز مورد تحاجم قرار خواهد گرفت . و احتمالا طرح تفرقه و چند پارچگی در ارتش نیز به اجرا در خواهد آمد و...

لذا هم ملت مصر نابود شده و هم ارتش قدرتمند مصر به شدت اسیب دیده و یکپارچگی خود را از دست داده و دیگر تهدیدی برای اسرائیل نخواهد بود .

این زمان است که زمینه برای مداخله مستقیم غرب با مجوز شورای امنیت فراهم خواهد شد و یک تهدید بلقوه در پشت سر اسرائیل از بین رفته و این منطقه کاملا در اختیار اهداف غرب و بر ضد سایر مناطق و کشورهای اسلامی و عربی اماده  بهره برداری دشمنان اسلام خواهد بود .

به نظر شما راه کار مقابله با طرح جدید غرب در مصر  چیست ؟


Read more: http://abbas1341.niloblog.com/#ixzz2cUy7yHNg
 

نویسنده : عباس محمدی بازدید : 955 تاريخ : دوشنبه 28 مرداد 1392 ساعت: 16:12
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها