احتمال حمله به سوریه . تبلیغات یا واقعیت ؟ بخش دوم

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

 

 

بسم الله القاصم الجبارین

وَنُرِيدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ

 

همانگونه که در بخش اول مقاله تاکید شده بود :

در ماههای اخیر  با  پیشروی نیروهای سوری و  فتح یک به یک مناطق الوده به تروریستهای مزدور  وهابی و سلفی .

احتمال بی نتیجه بودن تمام هزینه ها و طراحی های امپراتوری غرب و صهیونیسم را به شدت تقویت کرده بود . لذا  دستان نا پاک دشمنان با تدوین سناریویی مکارانه سعی دارد با تبلیغات انبوه رسانه ای و همکاری سازمانهای وابسته بین المللی . جبهه جدیدی در این صحنه بازگشایی نماید .

 

اتهام  اخیرغرب به سوریه  یعنی استفاده از مواد شیمیایی  که همزمانی ان با حضور نمایندگان سازمان ملل در سوریه قابل تامل هست . به روشنی اثبات میکند این پروژه تبلیغاتی از قبل طراحی شده و برگ های ان یک به یک درحال عملیاتی شدن هستند .

 

به حمد الله با گذشت زمان روند حوادث به گونه ای رقم خورد که غرب با اشتباهات پی در پی . در مخمصه ای خود ساخته گرفتار امده که راه برون رفت از آن فقط میتواند دو حالت داشته باشد .

حالت اول : انتخاب راهی که دیوانگان  فاقد عقل و شعور به ان توسل می جویند .(جنگ )

یعنی اغاز جنگی که شکست خوده قطعی خودشان هستند . وبرای این دیوانگی باید تا وان بسیار سنگینی پرداخت نمایند . از جمله :

الف - تمام تجهیزات مدرن و گران قیمت خود شامل ناوها - هواپیماها - پایگاهها و منافع استراتژیک خود را در معرض آزمایش توانمندی های نظامی  ناشناخته و موثر جمهوری اسلامی ( که امروزه در اختیارمتحدین منطقه ای ایران  قرار گرفته  )قرار دهند .

ب- موجودیت اسرائیل با چالشی جدی و بی سابقه قرار خواهد گرفت .

ج - اتحاد و یک پارچگی دنیای اسلام بر علیه نیروهای غربی .

د- بزرکترین لطمه حیثیتی به ابهت پوشالی امریکا و غرب در صورت تلفات شدید انسانی و تجهیزاتی .


حالت دوم : عقب نشینی از مواضع جنگ طلبانه

در این صورت نیز امریکا و غرب می بایست در قبال دستاوردهایی که ناشی از پیشگیری از موارد مطرح شده در (حالت اول ) گفته شد . باید لطمات حیثیتی سنگینی را قبول کند .


اما در هر صورت مضرات حمله نا بخردانه را برای غرب نخواهد داشت .


گرچه در این صورت دستگاه تبلیغاتی غرب میتواند با بهانه تراشی و ... عقب نشینی غرب را توجه نماید .


استراتژی جمهوری اسلامی و قدرت برتر نظامی و استراتژیک منطقه به اضافه به خطر افتادن منافع غرب و بخصوص موجودیت اسرائیل . باعث شده شکاف عمیقی در بین کشورهای غربی ایجاد گردد .


فراموش نکنیم اتحاد و یکپارچگی دنیای غرب در موضوع افغانستان - عراق و لیبی چقدر بود . اما امروز متحدین بسیار نزدیک امریکا و اسرائیل در موضوع جنگ با سوریه  . چه تفرقه و چند گانگی را تجربه می کنند .


شایان ذکر است همه خواسته های دنیای غرب  در منطقه غرب اسیا و شمال افریقا به موضوعات سیاسی و امنیتی و نوع حکومتها وابسته نیست .

بلکه بزرگترین چالش پیش رو برای امریکا و اروپا و اسرائیل   مسئله نفت و اقتصاد دنیای غرب است که با ایجاد چالش در این نقطه مهم از جهان همه منافع غرب  با خطر جدی روبرو خواهد شد .


البته نکته بسیار مهم دیگری که غرب مجبور است ملاحضات ویژه ای را در نظر بگیر این است که امروز  اسرائیل گروگان ایران و حزب الله و سوریه میباشد . یعنی در صورت بروز جنگ در منطقه بیشترین آسیب به موجودیت اسرائیل وارد خواهد شد .


برخی از منابع روایی مستند و حتمی  از وقایع تلخ قبل از ظهور در منطقه شامات و مصر خبر میدهند که غالبا غربی ها را کمک کننده عنوان کرده و نه مجری اصلی .

می بینیم با توجه به شرایط فعلی اصولا امکان منطقی و عقلانی برای مداخله غرب در سوریه و سایر مناطق غرب اسیا وجود ندارد . زیرا منافع غرب به شدت با خطر روبرو شده و نابودی اسرائیل و حتی امریکا و اروپا (به دلیل موضوعات اقتصادی - امنیتی  و ...) اجتناب ناپذیر است .

حد اکثر این امکان برای غرب وجود دارد که حرکات ایزایی و شرارتهای دزدانه و محدودی در منطقه انجام دهد .


ولذا به این دلایل است که قطعا به فکر ایجاد یک امپراتوری قدرتمند منطقه ای در دنیای اسلام برای پیشبرد اهداف خود خواهند افتاد . (مقابله موثر با جمهوری اسلامی - حزب الله و سوریه ) تا به خیال باطل خود نابودی اسلام و بخصوص شیعیان را به دست مسلمانان رقم بزنند .

ان شا الله در آینده در مورد خصوصیات این امپراتوری قدرتمند اسلامی (اسلام امریکایی) توضیحاتی در قالب مقاله تقدیم خواهم نمود .

 

 ========================================================

ویرایش بخش دوم

==========================================================

اخبار و تحلیل : خبر اول

 

یک رسانه عربی فاش کرد؛

جزئیات سناریوی تجاوز زمینی آمریکا و متحدانش به سوریه

 

 

خبرگزاری تسنیم، پایگاه خبری لبنانی آسیا به نقل از منابع خود از احتمال تهاجم زمینی دشمنان سوریه به این کشور خبر داده است.

این رسانه نوشت تحول جدید در خصوص تهاجم نظامی آمریکا علیه سوریه در اظهارات باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نمایان شد که:

از آغاز ورود گروهی از عناصر آموزش دیده توسط آمریکایی ها در اردن به سوریه نمایان شده است.

  احتمال همزمان بودن شلیک موشک های دوربرد آمریکایی به سوریه

با ورود هزاران فرد مسلح از سمت اردن و حرکت آنها به سمت دمشق از طریق درعا

در حالی که برخی از احتمال ورود گروههای مسلح از لاذقیه به سمت کوههای علویین خبر می دهند.

  تهاجم زمینی تنها از طریق مرز اردن انجام نمی شود

بلکه از طریق مرزهای ترکیه هم به راه خواهد افتاد

  حمله به مناطق سوری تحت کنترل کردها هم به کار می رود تا از کنترل این افراد خارج شود.

پیشروی زمینی پس از حملات موشکی محدود محقق نخواهد شد بلکه پس از چندین حمله هوایی که پوشش آتش برای نیروهای زمینی ایجاد می کند، صورت خواهد گرفت.

این منابع همچنین از تانک‌ها و زره پوش‌هایی خبر می دهند که ممکن است گروه‌های سوری و بیگانه و شاید نیروهای عربی برای مشارکت در یورش نظامی به سوریه استفاده کنند.

  احمد الجربا رئیس ائتلاف مخالفان سوری گفته است این نیروها آماده شده اند. الجربا چندی پیش از ایجاد ارتش ملی جایگزین ارتش کنونی سوریه سخن گفته بود که به مثابه پوششی است که برای آموزش این افراد از سوی نظامیان آمریکایی در اردوگاه های اردن و ترکیه و آماده سازی آنها برای این تجاوز زمینی به کار رفته است.

از سوی دیگر منابع سوری اعلام کردند گشوده شدن جبهه القلمون – الزبدانی همپیمانان دمشق به ویژه حزب الله را به سمت حمله از سمت کوههای شرقی در مسیر پاکسازی منطقه مرزهای لبنان و سوریه وادار خواهد کرد.

  سناریویی که آمریکا و متحدانش به احتمال زیاد برای آن آماده می شوند، مبتنی بر بمباران است ...

بشار اسد رئیس جمهور سوریه تصمیمات دشواری در سایه این سناریو خواهد گرفت از جمله به کارگیری سلاحهای متعارف و غیر متعارف نه فقط علیه نیروهای متجاوز بلکه علیه مکانهای شروع حمله و اردوگاههای آموزشی و مراکز ارتباطی و کنترل در داخل خاک اردن که این کشور را در گستره خط آتش قرار خواهد داد.

 

عبدالله دوم شاه اردن در حالی به ارسال پیامهای اطمینان بخش شفافی به رهبران سوریه روی آورده است که در عمل اقداماتش خلاف حرفهایش را نشان می دهد.

  منابعی در دمشق فاش کردند آمادگی های نظامی در سوریه همچنان ادامه دارد و به گونه ای است که گویی جنگ همین فردا آغاز می شود.

به گفته این منابع، در صورت باز شدن جبهه های جنگ علیه رئیس جمهور سوریه برای سرنگونی نظام این کشور، تمام خطوط قرمز زیر پا خواهد گذاشته شد.

واشنگتن و همپیمانانش درگیریهایی را برای گشودن جبهه القلمون- الزبدانی در عملیاتی که هدف آن شعله ور کردن آتش جنگ در چندین جبهه به روی ارتش سوریه و متفرق کردن نیروهایش با هدف زمینه سازی برای یورش زمینی از سمت اردن است، همزمان با حملات هوایی و موشکی آمریکا از دریا و زمین زمانی که ساعت صفر به صدا در آید، آغاز کرده اند.

  در مقابل، فهد المصری.... ارتش آزاد در جریان حمله نظامی گسترده آمریکا به سوریه قرار گرفته است و

این حمله قوی و تاثیرگذار و نه محدود خواهد بود.

www.tasnimnews.com/Home/Single/133291

=======================================================

تحلیل :

کاملا روشن است که انتشار اینگونه اخبار در راستای جنگ روانی بوده و اهداف خاصی را دنبال می کند . از جمله :


ترساندن قوای مدافع سوریه

به اشتباه انداختن فرماندهان کنترل کننده جنگ در سوریه

تقسیم توان دفاعی قوای سوریه


رصد تحرکاتی که در جابجایی قوای سوریه اتفاق می افتد (رصد تحرکات نظامی )

ایجاد جو روانی مخرب و سر در گمی طراحان نظامی سوریه

 

خوب است بدانیم افشا دقیق تحرکات دشمنان سوریه و رسانه ای شدن انها طرفند کمیته ویژه جنگ روانی امریکاست که با اهداف خاصی صورت می گیرد

--------------------------------------------------------------

خبر دوم :
 

اعضای کنگره امریکا:

حمله به سوریه باید در کنگره تصویب شود

نمایندگان مجلس امریکا به رئیس جمهور این کشور هشدار دادند، هرگونه دخالت نظامی در سوریه باید به تصویب کنگره برسد. درگیر شدن ارتش ما در سوریه، در زمانی که هیچ تهدید مستقیمی علیه امریکا وجود ندارد، آن هم بدون اجازه قبلی کنگره، نقض قانون اساسی است.

irinn.ir/news/26205/%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DA%AF%D8%B1%D9%87-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%A8-%D8%B4%D9%88%D8%AF

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تحلیل :

پس از شکست امریکا در متحد کردن همپیمانان اروپایی و سازمان ملل در کسب همکاری برای حمله به سویه . سناریوی جدید دستگاههای تبلیغاتی امریکایی صهیونیستی تمرکز خود را  روی گزینه ( دور زدن شورای امنیت ) گذاشته اند .

 

لذا اینگونه تبلیغ میکنند که امریکا میتواند با مجوز کنگره با سوریه وارد جنگ شود .

البته در خبر های دیگری روشن شده امریکا به دلیل رعب و وحشت  فراوانی که از سخنان امام خامنه ای بر دلهای انها افتاده نمیخواهند وارد یک جنگ تمام عیار شوند .

زیرا در این صورت هم موجودیت اسرائیل و هم تمام منافع انها در غرب اسیا و شمال افریقا به خطر خواهد افتاد و در باتلاقی بسیار وحشتناک تر از ویتنام گرفتار خواهند شد .

 

امریکا هرگز نیروها و تجهیزات مدرن و گران قیمت خود را در معرض ازمایش سلاحهای قدرتمند جمهوری اسلامی قرار نخواهد داد .

زیرا میداند ناوچه مجهز و فوق مدرن اسرائیل در جنگ 33 روزه توسط موشک ایرانی به دو نیم شد .

انها میدانند 2 فروند هواپیمای جنگی ترکیه توسط پدافند ساخت ایران منهدم شدند .

انها میدانند با شروع جنگ علیه سوریه صادرات نفت بکلی قطع خواهد شد و کانال سوئز بسته خواهد شد و....


با تصویب حمله امریکا به سوریه توسط کنگره . بهانه بعدی انها در عدم ورود به جنگ با سوریه . مخالفت سازمان ملل خواهد بود .


تنها فایده این سناریو برای امریکا این است که  از نابودی کامل گروههای تروریستی که با رشادت ارتش سوریه میرفت تا بکلی نابود شود . جلوگیری کرده و در این مدت به بازسازی و ترمیم خود خواهند پرداخت .


و در بعدی دیگر افکار عمومی جهان  دیگر  کودتای نظامیان مورد حمایت امریکا در مصر را فراموش  میکنند .

========================================================

سایر اخبار مرتبط

 

 

 

 

 

 

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از العربیه:منابع خبری گزارش دادند کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای آمریکا رای مثبت خود را به حمله نظامی این کشور علیه سوریه اعلام کرد.

براساس گزارش منابع خبری اعضای کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای آمریکا با 10 رای موافق در مقابل 7 رای مخالف موافقت خود را با حمله نظامی این کشور به سوریه ابراز داشتند.

www.shahrekhabar.com/world/1378323240749910

 

 

تغيير مسير بحث‌‌هاي سنا از «سلاح شيميايي» به «منافع امنيتي» امريكا
 تصميمي كه وزير دفاع امريكا در صورت اجرا نشدن، آن را دستمايه زير سؤال رفتن اعتبار سياست خارجي امريكا مقابل ايران مي‌داند.

پس از آنكه تعويق حمله به سوريه از سوي واشنگتن به هر حال ضربه‌اي بر اعتبار دستگاه سياست خارجي كاخ سفيد وارد شد. پس به ناچار بعد از 10 روز موضع‌گيري براي «حمله» اوباما بايد پاسخي براي افكار عمومي داخلي و خارجي داشته باشد و خود را سرپا نگه دارد.

چند روز پس از تصميم لغو حمله عبارت «حمله محدود» از دهان مقامات كاخ سفيد مطرح شد و در رسانه‌هاي غربي شدت گرفت

تا اينكه ديروز چاك هاگل صراحتاً در جلسه استماع كميته روابط خارجي سنا بيان كرد كه عدم اقدام نظامي در سوريه اعتبار ما را نزد ايران زير سؤال مي‌برد. اين سخن هاگل نشان مي‌دهد كه حالا ديگر بحث «استفاده از سلاح شيميايي» مطرح نيست، مسئله «اعتبار امريكا»ست نه منافع جهاني!

وي گفت ما از مخالفان سوريه حمايت‌هاي زيادي كرده‌ايم و ميليون‌ها دلار كمك غيركشنده براي آنها فرستاده‌ايم. پنتاگون در كمك تسليحاتي به مخالفان اسد مستقيماً دخالتي ندارد و اين موضوع به سازمان سي آي‌اي برمي گردد.

هاگل بلافاصله پس از سخن گفتن درباره ايران گفت كه ما اين را مي‌فهميم كه گزينه‌هاي تصميم‌گيري كشور محدود به استفاده از نيروي نظامي است و از هزينه‌ها و ويران‌گري‌هاي جنگ هم ناآگاه نيستيم،

 

حمايت متحدان منطقه‌اي واشنگتن از حمله

 

رئيس پنتاگون همچنين گفت، متحدان كليدي در منطقه قوياً از حملات نظامي به سوريه حمايت مي‌كنند. بر اساس گزارش‌هاي منتشر شده، قدرت‌هاي غربي و متحدان آنان در منطقه به ويژه قطر، عربستان سعودي و تركيه از شبه‌نظاميان معارض دولت در سوريه حمايت مي‌كنند.


با اين حال، فرانسوا اولاند، رئيس‌جمهوري فرانسه اعلام كرد در صورت مخالفت كنگره امريكا با حمله نظامي به سوريه، كشورش به تنهايي وارد اين جنگ نمي‌شود.

 

 


روز گذشته مجلس سنا طرح حمله به سوريه را تصويب كرد و آن را به كنگره فرستاد.


كنگره روز نهم سپتامبر اين طرح را بررسي مي‌كند.

رابرت منندز، پيش‌نويسي را در خصوص استفاده از راهكار نظامي عليه سوريه ارائه داد كه :

در آن محدوده زماني مشخص 60 روزه براي حمله به سوريه تعيين شده است كه امكان تمديد آن براي 30 روز ديگر وجود دارد. شبكه اسكاي نيوز عربي گزارش داد، پيش‌نويس مذكور بر عدم اعزام نيروهاي امريكايي به اراضي سوري تأكيد دارد.

 

جان كري، گفت : «اكنون زمان نشستن بر صندلي انزواطلبي نيست.»

جان كري از امكان حضور زميني نيروهاي نظامي امريكا در سوريه حرف زد ولي بلافاصله گفت: «صرفاً داشتم بلند بلند فكر مي‌كردم»‏ 

اوباما ديروز در جمع رهبران كنگره اظهار كرد كه اقدام نظامي مد نظر وي عليه سوريه «محدود و متناسب» خواهد بود و اين اقدام نظامي شامل اعزام نيروهاي زميني به سوريه نخواهد بود.

javanonline.ir/fa/news/610455/%D9%87%D8%A7%DA%AF%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%8A%D9%87-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D9%86%D9%83%D9%86%D9%8A%D9%85-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%8A%D9%86-%D9%85%D9%8A%E2%80%8C%D8%B1%D9%88%D8%AF

ظریف در حاشیه جلسه هیات دولت:
کنگره آمریکا نمی تواند اجازه حمله به سوریه را بدهد/ توصیه به اوباما
وزیرامورخارجه کشورمان با تاکید بر اینکه هرگونه اجازه اقدام جمعی در شورای امنیت نیازمند مصوبه این شورا است گفت: هرگونه استفاده از زور در منطقه آتشی روشن می کند که خاموش کردن آن دشوار است.

 

 

 


باربارا باکسر از ایالت کالیفرنیا نیز گفت اگر اقدامی نکنیم، "ایران ما را یک ببر کاغذی خواهد دانست."

www.mehrnews.com/detail/News/2128682

 

 


روز گذشته، کری چهار بار در مقدمه کوتاه خود در برابر کمیته، از ایران نام برد و هر بار مدعی شد اقدام آمریکا علیه سوریه، "بازدارنده تهدید هسته‎ای ایران است". وی حمله آمریکا به سوریه را "پیام روشنی در زمینه مخالفت جدی آمریکا با سلاح‎های کشتار جمعی" معرفی کرد.

این مطالب در حالی مطرح شد که تاکنون غرب موفق به ارائه اسنادی در زمینه ادعای خود نشده است.

هنگامی که از وی سوال شد که آیا امکان دارد دولت اوباما از مجوز هدف قرار دادنِ سلاح کشتار جمعی سوریه برای مقابله با تهدیدات دیگر کشورها -همچون برنامه هسته‎ای ایران- استفاده کند، کری با صراحت گفت: "نه"

 

 

www.mehrnews.com/detail/News/2128682

 

 

نویسنده : عباس محمدی بازدید : 681 تاريخ : پنجشنبه 14 شهريور 1392 ساعت: 6:15
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها