تحلیلی پیرامون توافقات اخیر هسته ای با 5+1 (بخش دوم )

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

 

متن نامه رئیس جمهور و پاسخ رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:


http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/24450/C/13920820_3624450.jpgبسم‌ الله الرحمن الرحیم
محضر مبارك رهبر معظم انقلاب اسلامی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دامت بركاته
باسلام و تحیات وافره،
خدای بزرگ را سپاس می‌گویم كه در نخستین ماه‌های شروع كار دولت تدبیر و امید، فرزندان انقلابی شما توانستند در مذاكراتی دشوار و پیچیده، حقانیت ملت ایران در فعالیت‌های هسته‌ای را در صحنه بین‌المللی اثبات كنند و گام نخست را به گونه‌ای پیش برند كه حقوق هسته‌ای و حق غنی‌سازی ملت ایران مورد اذعان قدرتهای جهانی -كه سالها سعی بر انكار آن داشتند- قرار گیرد و راه برای گام‌های بلند بعدی در حراست از پیشرفت‌های فنی و اقتصادی كشور گشوده شود.
توفیق در این مذاكرات نشان داد كه می‌توان با رعایت همه اصول و خطوط قرمز نظام، با ارائه منطقی و مستدلِ مواضع ملت ایران و اتمام حجت برای افكار عمومی جهان، قدرتهای بزرگ را نیز به احترام به حقوق ملت ایران فراخواند و گام‌های بعدی را نیز در مسیر حل و فصل نهایی اختلافات با استحكام برداشت.
بی‌شك این موفقیت، حاصل عنایات حق و رهنمودهای رهبری عالیقدر نظام و حمایت بی‌دریغ ملت ایران بوده است و توفیق نهایی نیز دراین مسیر در گرو تداوم ارشادات جنابعالی و حمایت و یاری مردم شریف و صبور ایران خواهد بود.
دستاوردهای قطعی این توافق اولیه، به رسمیت شناخته‌شدن حقوق هسته‌ای ایران و حراست از دستاوردهای هسته‌ای فرزندان این مرز و بوم بوده است و در كنار آن با توقف روند تحریم‌های ظالمانه، بخشی از فشارهای غیرقانونی در تحریم‌های یك‌جانبه برداشته و فروپاشی سازمان تحریم آغاز شده است. درنتیجه این ابتكار ایران اسلامی و استقامت ملت بزرگ ایران، قدرتهای بزرگ به این نتیجه رسیدند كه تحریم و فشار، راه به جایی نخواهد برد و همان‌گونه كه ایران از آغاز اعلام كرده بود، برای كسب توافق، راهی جز احترام متقابل و مذاكره عزتمندانه وجود ندارد، موضوعی كه متأسفانه طرف مقابل با تأخیر به درك آن رسید. بی‌تردید حصول این توافق، به نفع همه كشورهای منطقه و صلح و پیشرفت جهانی در راستای رویكرد برد-برد خواهد بود.
اینجانب با تبریك این توفیق الهی به حضور رهبری معظم انقلاب، از هدایت و حمایت جنابعالی سپاسگزارم و با تقدیر و تشكر از پشتیبانی‌های بی‌شائبه ملت بزرگ ایران و گرامیداشت یاد شهیدان هسته‌ای، عهد خالصانه این دولت را در خدمت به این ملت قدرشناس تجدید می‌كنم و استمرار دعای خیر جنابعالی و آحاد ملت را مسئلت دارم.
حسن روحانی
۳ آذر ۹۲


بسمه تعالی
جناب آقای رئیس‌جمهور
دستیابی به آنچه مرقوم داشته‌اید در خور تقدیر و تشكر از هیئت مذاكرات هسته‌ئی و دیگر دست‌اندركاران است و میتواند پایه‌ی اقدامات هوشمندانه‌ی بعدی قرار گیرد. بی‌شك فضل الهی و دعا و پشتیبانی ملت ایران عامل این موفقیت بوده و در آینده نیز خواهد بود ان‌شاءالله. ایستادگی در برابر زیاده‌خواهیها همواره باید شاخص خطّ مستقیم حركت مسئولان این بخش باشد، و چنین خواهد بود ان‌شاء الله.
سیّد علی خامنه‌ای
۳ آذر ۹۲

farsi.khamenei.ir/message-content

 

حمایتهای رهبر انقلاب از اصل مذاکرات و تیم مذاکره کننده :

هيچ‌كس نبايد اين مجموعه‌ى مذاكره‌كنندگان ما را با مجموعه‌ى شامل آمريكا - همان شش دولت، به‌اصطلاح پنج بعلاوه‌ى يك - سازش‌كار بداند؛ اين غلط است؛ اينها مأموران دولت جمهورى اسلامى ايران هستند، اينها بچّه‌هاى خودمان هستند، بچّه‌هاى انقلابند؛ يك مأموريّتى را دارند انجام ميدهند. كار سختى هم هست [كه‌] بر عهده‌ى اينها است؛ دارند با تلاش فراوان آن كارى را كه بر عهده‌ى آنها است انجام ميدهند. بنابراين نبايد مأمورى را كه مشغول يك كارى است و مسئول يك فرايندى است مورد تضعيف يا توهين يا بعضى از تعبيراتى كه گاهى شنيده ميشود - كه اينها سازش‌كارند، و مانند اينها - قرار داد؛ نه، اين حرفها نيست. اين را هم توجّه داشته باشيد، اين مذاكره‌اى كه امروز دارد انجام ميگيرد با شش كشور - كه آمريكا هم جزو اين شش كشور است - فقط در مورد مسائل هسته‌اى است و لاغير. بنده هم اوّلِ امسال در مشهد مقدّس در سخنرانى گفتم [كه‌] مذاكره در موضوعات خاص اشكالى ندارد؛ منتها گفتم من اعتماد ندارم، خوشبين نيستم به مذاكره، لكن ميخواهند مذاكره كنند، بكنند؛ ما هم به اذن‌الله ضررى نميكنيم.


بنابراين از مذاكراتى هم كه امروز در جريان است، ما ضررى نخواهيم كرد. البتّه بنده همچنان كه گفتم خوشبين نيستم؛ من فكر نميكنم [از] اين مذاكرات آن نتيجه‌اى را كه ملّت ايران انتظار دارد، به‌دست بيايد، لكن تجربه‌اى است و پشتوانه‌ى تجربى ملّت ايران را افزايش خواهد داد و تقويت خواهد كرد؛ ايرادى ندارد امّا لازم است ملّت بيدار باشد. ما از مسئولين خودمان كه دارند در جبهه‌ى ديپلماسى فعّاليّت ميكنند، كار ميكنند، قرص و محكم حمايت ميكنيم،


البتّه عرض كرديم، باز هم تكرار ميكنيم: با تلاشى كه دولت محترم و مسئولين كشور دارند انجام ميدهند، ما موافقيم. يك كارى است، يك تجربه‌اى است، احتمالاً يك اقدام مفيدى است؛ اين كار را انجام بدهند، اگر نتيجه گرفتند كه چه بهتر، امّا اگر نتيجه نگرفتند، معنايش اين باشد كه براى حلّ مشكلات كشور بايستى كشور روى پاى خودش بايستد.

 

اين توصيه‌ى قبلى خودمان را باز هم تكرار ميكنيم: به دشمنى كه لبخند ميزند، اعتماد نكنيد؛ اين را ما به مسئولينمان، به بچّه‌هاى خودمان، فرزندان خودمان - اينهايى كه در مسئله‌ى ديپلماسى مشغول كار هستند، بچّه‌هاى مايند، جوانهاى خود مايند - [توصيه ميكنيم‌]؛ توصيه‌ى ما به اينها اين است: مراقب باشيد لبخند فريبگرانه شما را دچار اشتباه نكند، دچار خطا نكند؛ ريزه‌كارى‌هاى كار دشمن را ببينيد.

farsi.khamenei.ir/speech-content

ظریف: اولین خبر خوب برای ما اظهار لطف رهبر فرزانه انقلاب بود

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در مسیر ژنو به تهران طی انتشار مطلبی در فیس بوک نوشت: اولین خبر اظهار لطف بزرگوارانه رهبر فرزانه انقلاب در پاسخ به گزارش کریمانه رییس جمهور محبوب بود که همچون گذشته فرزندانشان را مورد تفقد قرار داده بودند. (
اینجا)


اولین واکنش مجلس‌ به توافق هسته‌ای ایران‌/ تقدیر از تلاش دیپلمات‌ها و تاکید بر حق غنی‌سازی
  (اینـــجا)


تشکر لاریجانی از تیم هسته‌ای برای کسب موفقیت (اینجا)
باهنر: ما از مذاکرات مطمئن هستیم
بروجردی تثبیت حق غنی سازی را تبریک گفت

نظر هاشمی درباره توافق هسته‌ای ایران
هاشمی رفسنجانی در مراسم معارفه علی‌اکبر ولایتی در خصوص توافقات صورت گرفته به رغم آن که فشارهای داخلی را شاهد بودیم که هر روز گوشه کنایه می زدند و تیم هسته ای را متهم می کردند اما تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان کار بسیار دشواری انجام دادند.اگر دستور آقا نبود که ما از تیم مذاکره کننده حمایت می کنیم، آن ها را دچار لکنت زبان می کرد و نمی توانستند در ژنو کار کنند . رهبر معظم انقلاب پشت تیم مذاکره کننده را محکم کرد که آن ها نیز با خیال راحت حرفشان را در ژنو بیان کردند. (اینجـــا)


موسوی‌لاری:حمایت رهبری عامل موفقیت تیم مذاکره‌کننده بود
  (اینجا)

زاکانی:سخنان رهبری‌ معادلات ژنو را تغییر داد
علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش فرهنگیان بسیجی قزوین با بیان اینکه مقام معظم رهبری کار را به جایی رساندند که غرب چاره‌ای جز امضای توافقنامه نداشت،‌ گفت: سخنان مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان بسیج معادلات مذاکرات ژنو را تغییر داد. (اینجا)


رسایی: در موافقتنامه ژنو قانون اساسی رعایت نشده است

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس و عضو جبهه پایداری در تذکری اظهارداشت: اصل 125 قانون اساسی می گوید که امضای عهدنامه ها، موافقتنامه ها و قراردادهای دولت ایران با سایر دولت ها و همچنین امضای پیمان های مربوط به اتحادیه های بین المللی پس از تصویب مجلس در اختیار رییس جمهوری یا نماینده قانونی او خواهد بود و اصل 77 قانون اساسی نیز بر همین مطلب تاکید دارد. (اینجـــا)

پیام صالحی به مناسبت توافق هسته‌ای

رئیس سازمان انرژی اتمی به مناسبت توافق میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای 1+5 پیامی صادر کرد و نوشت: این دستاورد چشمگیر را به فرد فرد ایرانیان تبریک می‌گویم. (اینجا)

کیهان: آمریکا قابل اعتماد نبود، توافق ژنو یک ساعت دوام آورد
بر اساس گزارش روزنامه کیهان، از سوی دیگر جان کری می‌گوید؛ نه فقط در ماده 4 معاهده NPT بلکه در هیچیک از چهار گوشه معاهده مزبور، هیچ اشاره‌ای نشده است که حاکی از حق غنی‌سازی برای کشورهای عضو این پیمان باشد! در همان حال آلن ایر، سخنگوی فارسی‌زبان وزارت خارجه آمریکا در تماس با شبکه رادیو تلویزیونی فارسی زبان آمریکا VOA اظهارات جان کری را تایید کرد و در پاسخ به این پرسش که آیا مفاد توافقنامه ژنو می‌تواند روی قطعنامه‌‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه برنامه هسته‌ای ایران تاثیر بگذارد؟ گفت؛ قطعنامه‌های شورای امنیت به قوت خود باقی است و ایران ملزم به رعایت مفاد قطعنامه‌های شورای امنیت و اجرای آن است.

www.mashreghnews.ir/fa/news/266023/%D9%85%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D9%84%D9%81%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82-%DA%98%D9%86%D9%88-%DA%86%D9%87-%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%86%D8%AF

 انگليس: اميدواريم سياست ايران در سوريه مانند هسته‌اي تغيير کند


به گفته وزیر امور خارجه انگلیس، اگر ایران به توافق دراز مدت با 1+5 دست یابد، خواهد توانست غنی سازی را در حد مقبول، ادامه دهد.


ویلیام هیگ همچنین در مجلس انگلیس گفت دولت انگلیس و متحدانش، کاملا از پنجره ای که برای گفتگو با ایران گشوده شده است، محافظت خواهد کرد.

 www.mashreghnews.ir/fa/news/266236/%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D9%8A%D8%B3-%D8%A7%D9%85%D9%8A%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%8A%D9%85-%D8%B3%D9%8A%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%8A%D9%87-%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%BA%D9%8A%D9%8A%D8%B1-%DA%A9%D9%86%D8%AF

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا بر تشکیل دولت جدید در سوریه تاکید کرد.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در سخنانی بر تشکیل دولت جدید در سوریه تاکید کرد و گفت:گفتگوهای صلح سوریه فرصت خوبی برای تشکیل دولتی جدید است.

www.mashreghnews.ir/fa/news/266226/%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87%E2%80%8C%D8%AA%D8%B1%D9%8A%D9%86-%D8%A7%D8%B8%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%B8%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D9%8A-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87

 

لحظه به لحظه با آخرین اخبار و تحولات «توافق ژنو»؛
10:50 فابیوس: براساس توافق‌نامه هسته‌ای، ایران حق غنی‌سازی صلح‌آمیز هسته‌ای خواهد داشت.  بعد از یک دهه ناامیدی، این پیشرفتی است که برای جامعه بین‌المللی و امنیت منطقه و جهان حائز اهمیت است.
 

10:30نتانیاهو: توافق با ایران "توافقی بد" بود.

 
10:00 وزیر خارجه انگلیس: توافق با ایران برای تمام جهان خوب است.
 
 
 
08:30 باراک اوباما: درباره توافق هسته ای ایران و 1+5 صحبت کرد.
اوباما: "ما تلاش کردیم که جلوی مسیر احتمالی ایران برای دستیابی به سلاح هسته ای را بگیریم و با این توافق در ماههای آینده و برای **نخستین بار در سالهای گذشته، برنامه هسته ای ایران پیشرفت نخواهد کرد.
**تحریم ها تاثیر گذاشتند و با روی کار آمدن آقای روحانی رایزنی های بسیار فشرده ای با ایران داشتیم و امروز دیپلماسی راهی را در برابر ما گشود.
**در برابر ما بخشی از تحریم ها را به حالت تعلیق در می آوریم و این می تواند آغازی برای تعامل ایران و جامعه جهانی باشد.
**در نهایت این دیپلماسی است که می تواند ما را به نتیجه برساند.
**گام اولی که امروز به آن رسیدیم، مهمترین پیشرفتی است که ما در برابر برنامه هسته ای ایران داشتیم
 
 
07:35 نشست خبری دکتر ظریف

**طرف مقابل تمام راه های غلط را امتحان کرده است و به نتیجه نرسیده است.
**آنچه که توافق را برای ما معامله غرب ساخته است و رسانه های غربی گفته اند، شناسایی حقوق ایران است.
**رسانه های غربی تلاش خواهند کرد واقعیات را وارونه نشان دهند.
**آنچه که نتانیاهو را عصبانی کرده است شناسایی برنامه صلح آمیز هسته ای و حق ایران است.
**در گام اول در مورد پروتکل الحاقی بحثی صورت نگرفته است و کلا این مسأله به عهده مجلس شورای اسلامی است.
**مواد 20 درصدی ایران برای راکتور تهران به میله سوختی تبدیل خواهد شد.
**تعداد سانتریفیوژهای نطنز و فردو هیچ تغییری نخواهد کرد.
 
07:25 نشست خبری جان کری آغاز شد.
 

کری: هدف مذاکرات مشخص بود: ایران باید ثابت می کرد ماهیت برنامه اش صلح آمیز است.
**تأکید می کنم این توافق دوستان ما در منطقه و همپیمان ما اسرائیل را در شرایط امن تری قرار خواهد داد.
**از تلاش های وزیر خارجه ظریف برای رسیدن به این توافق تشکر می کنم.
**ما زمان و فضا را برای رسیدن به توافقی جامع فراهم کردیم که به هدفی که رئیس جمهور اوباما برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای برسیم.
**ما معتقدیم این تحریم ها بود که ما را به مذاکرات امروز آورد.
**تصور نکنید که تحریم ها تمام شده است. هدف تحریم ها تضمین برای ادامه مذاکرات است.
**ما برای متوقف کردن ایران از دستیابی به سلاح هسته ای هر اقدامی انجام خواهیم داد.
**اقداماتی که ما متعهد شده ایم به انجام آن، به مدت شش ماه انجام خواهد شد.
**توافق هسته ای در وهله اول دسترسی روزانه به تاسیسات هسته ای اصلی خواهیم داشت.
 
**ایران موافقت کرده است که غنی سازی بالای 5 درصد را متوقف کند.
**ایران ذخایر اورانیوم 3.5 درصد خود را در شش ماه اینده افزایش نخواهد داد.
**ایران در شش ماه آینده راکتور اراک را راه اندازی و تزریق سوخت نخواهد کرد.
 
**درباره برنامه هسته ای ایران با اسرائیل اختلاف تاکتیکی داریم.
 
 

نتانیاهو اسرائیل

یک روزنامه سوئیسی:

کاهش نفوذ اسرائیل در پرونده هسته‌ای ایران/

 

نتانیاهو باید توافق ژنو را بپذیردروزنامه سوئیسی "تاگس آنسایگر" در تحلیلی نوشت: "بنیامین نتانیاهو"، نخست وزیر رژیم صهیونیستی سالهاست که درباره مجهز شدن ایران به تسلیحات اتمی هشدار می دهد. وی هفته گذشته با رئیس جمهوری فرانسه و رئیس جمهوری روسیه دیدارهای جداگانه ای انجام داد تا شاید بتواند از توافق هسته ای ایران با غرب در آخرین دقایق جلوگیری به عمل آورد. اما این گونه اقدامات وی فایده ای نداشت.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در برابر کابینه اش ادعا کرده است که امروز دنیا یک مکان خطرناک تری شده است، چرا که خطرناک ترین رژیم دنیا به مالکیت خطرناک ترین سلاح دنیا یک قدم مهم نزدیک تر شده است.

وی همچنین تصریح کرد که رژیم صهیونیستی به این توافق پایبند نبوده و دفاع به تنهایی از خود را حق رژیم صهیونیستی دانست.

"یوئل گوسانسکی"، یکی از اعضای سابق شورای امنیت ملی رژیم صهیونیستی در این باره اظهارداشته است که  شکل گیری توافق هسته ای با ایران که اسرائیل هم از آن راضی باشد از همان ابتدا هم امکان پذر نبود.

رژیم صهیونیستی هر گونه غنی سازی اورانیوم از طرف ایران را به عنوان دلیلی برای نگرانی می دانست، اما آمریکا حاضر بود که پیشرفتهای اتمی این کشور را تا زمانی که در مسیر ساخت سلاح اتمی قرار نگرفته است تحمل کند.

اسرائیل باید بپذیرد که برگ برنده مهم خود یعنی تهدید به حمله نظامی علیه تهران را از دست داده است.

"گوسانسکی" در این باره اظهار داشته است که چگونه اسرائیل می تواند در این باره به صورت مستقل عمل کند بعد از اینکه تمام جامعه بین المللی با ایران بر سر یک میز نشسته اند، به این کشور دست داده و یک توافق را مشترکا امضا کرده اند؟ در این صورت ( در صورت مستقل عمل کردن) اسرائیل در دنیا به عنوان یک کشوری مورد بررسی قرار می گیرد که در دهه ها تلاش برای مذاکرات اتمی با ایران نقش خرابکارانه ای را ایفا می کرده است.

www.tasnimnews.com/Home/Single/202795

خشم اسرائیل از توافق هسته‌ای ایران و 5+1 به جوش آمد/ اقرار به بزرگترین پیروزی دیپلماتیک ایران

 دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی  اعلام کرد: این توافق تنها سرعت برنامه هسته ای ایران را کم می کند ولی قابلیت ساخت سلاح هسته ای ایران را از بین نمی برد. این توافقی بد است که آنچه که ایران به آنچه می خواسته رسیده و به ایران اجازه غنی سازی داده شده است

لیبرمن: ایران به بزرگترین پیروزی دیپلماتیک دست یافت

 آویدگور لیبرمن، وزیر خارجه اسرائیل پس از توافق هسته‌ای ایران و 1+5 به این مساله اعتراف کرد که این توافق بزرگترین پیروزی دیپلماتیکی است که تهران طی سال‌های اخیر توانسته به آن دست پیدا کند.

وزیر اقتصاد اسراییل نگرانیم ولی کار دیگری از دستمان بر نمی آید.

 

این اظهارات در حالی مطرح می شود که روز گذشته نیز یک عضو ارشد کابینه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل هشدار داده بود درصورتیکه امریکا و شرکای بین المللی اش به توافقی بد با ایران دست پیدا کنند، اسرائیل ممکن است به ایران حمله کند.

 وزیر اسرائیلی در پاسخ گفت: یک توافق بد احتمال گزینه نظامی را افزایش می دهد، بله درست است.وی اضافه کرد: تصور ما این است که ما به عنوان دولتی مستقل هرگز امنیت و موجودیت خودمان را به کسی از جمله امریکا نمی سپاریم.

بنت در ادامه توافق بد با ایران را این گونه تشریح کرد: «اجازه ادامه فعالیت تاسیسات غنی سازی ایران»!

www.khabaronline.ir/detail/324163/Politics/nuclear

درخواست 5+1 از اسرائیل برای توقف اقدامات ضد ایرانی

علاوه بر اوباما، "ویلیام هیگ" وزیر امور خارجه انگلیس، نیز به سران رژیم صهیونیستی پیغام داده که از مانع تراشی بر سر راه توافق هسته ای ایران، خودداری کنند.

وزیر خارجه انگلیس، در اظهاراتی در برابر پارلمان این کشور در رابطه با توافق تاریخی ایران و گروه 1+5 در ژنو، تاکید کرد: رهبران جهان باید به توافق ایجاد شده فرصت دهند، البته باید سخن منتقدان این توافق را نیز درک کنیم.

 


تحریم بیشتر ایران امکان‌پذیر نیست/ منطق حامیان تشدید تحریم‌ها ایراد دارد

خبرگزاری تسنیم: روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس تایمز با اشاره به حمایت برخی چهره‌های تندرو در آمریکا از تشدید تحریم‌ها علیه ایران برای توقف کامل برنامه هسته‌ای این کشور تصریح کرد: عملاً تحریم بیشتر ایران امکان‌پذیر نیست

www.tasnimnews.com/Home/Single/204437

پیش بینی رهبر انقلاب که امروز به تایید دشمنان هم رسیده

 

و تحريم هم كارساز نيست براى آمريكا؛ اين را هم بدانند و من گمان ميكنم خودشان هم ميدانند. دليل اينكه ما ميگوييم آنها خودشان ميدانند كه تحريم كارساز نيست اين است كه تهديد نظامى را هم چاشنى ميكنند. خب اگر تحريم ميتوانست مقصود شما را برآورده كند، ديگر چرا تهديد نظامى ميكنيد؟ اين نشان ميدهد كه تحريم مقصود آنها را برآورده نميكند، كارساز نيست؛ مجبورند تهديد نظامى هم بكنند كه البتّه اين تهديدهاى نظامىشان، عمل بسيار مشمئز كننده و نفرتانگيزى است؛ پىدرپى رئيس جمهورشان، آن يكىشان، آن يكىشان [تهديد نظامى ميكنند]. بهجاى تهديد نظامىِ اين و آن، برويد اقتصاد ويرانشدهى خودتان را ترميم كنيد؛ برويد كارى كنيد كه دولتتان پانزده روز، شانزده روز تعطيل نشود؛ برويد قرضهايتان را ادا كنيد؛ براى سروسامان دادنِ كار اقتصادىتان فكرى بكنيد.

farsi.khamenei.ir/speech-content 

تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۷
عملیات روانی علیه ایران؛

 پایگاه تحلیلی «موسسه سیاست‌های جهان»، در مقاله‌ای استراتژی تکراری وزیر امور استراتژیک رژیم صهیونیستی را که در مهر ماه سال جاری صادر کرده بود، منتشر کرد.

این پایگاه تحلیلی در مقاله‌ای که به قلم جیمز کارافانو بود، توافق‌نامه روز یک‌شنبه ایران با گروه 1+5 را مساوی با تکرار معاهده مونیخ 1938 دانست.

(منبع)

جیمز کارافانو که اقدام به شبیه‌سازی این دو معاهده و توافق‌نامه کرده است با الهام از زیاده‌خواهی هیتلر و ربط دادن آن به زیاده‌خواهی ایران از سویی، و کوتاه آمدن اشتباه غرب در برابر هیتلر و ربط دادن آن به کوتاه آمدن کنونی غرب در برابر ایران به دنبال پیش‌بینی جنگ‌افروزی ایران و آغاز جنگ جهانی چهارم است (جنگ جهانی سوم، همان جنگ سرد بود که در اثر آن شوروی سابق دچار فروپاشی شد).

 
عصردنا :«دولت باراک اوباما اعلام کرد که به توافقات خوبی با ایران رسیده است و جان کری هم که بسیار از نتیجه این مذاکرات خوشحال بود به وجد آمده بود و به نظر نشئه می رسید.»

asredena.com/fa/news/4179/%D9%88%D8%A7%D8%B4%D9%86%DA%AF%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%85%D8%B2-%D8%A7%D9%88%D8%A8%D8%A7%D9%85%D8%A7-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

 .................

 .................

نویسنده : عباس محمدی بازدید : 1031 تاريخ : شنبه 23 آذر 1392 ساعت: 22:23
برچسب‌ها : ژنو - ,
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها