تحلیلی پیرامون توافقات اخیر هسته ای با 5 +1(بخش اول )

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

 

وقتی قایق نیروهای نظامی انگیلیس کمتر از یک متر به ابهای ایران نفوذ کردند به دست قدرتمند سپاه پاسدارن اسیر شدند و دولت انگیلیس برای اجتناب از واکنش شدید تر ایران فورا عذر خواهی رسمی کرد و سر فرماندهی مرکزی امریکا دستور العمل اجتناب از ورود به مرزهای آبی و خاکی ایران را به تمام نیرو.های خود در منطقه اعلام نمود .
وقتی ناوهای آمریکا برای عبور از تنگه هرمز از سپاه پاسداران اجازه میگیرند و یا زمانی که فیلم پهباد ایرانی که بر فراز ناوهای امریکایی در خلیج فارس منتشر میشود و مدرنترین پهباد  استراتژیک امریکا ( RQ 170 )در طی عملیات بسیار پیچیده و فوق تخصصی به اسارت ایران در می آید  .  نشان دهنده قدرت بازدارندگی ایران و اوج وحشت غرب از رویارویی نظامی با ایران است .

و اما چرا ایران به نیجه حد اقلی این مذاکرات راضی شد ؟

 - 1 اصل اساسی و همیشگی ایران همین بوده که از طریق مذاکرات حقانیت خود در صلح آمیز بودن فعالیتهای هسته ای را به اثبات برساند و میبینیم که در گذشته حتی به تعلیق موقت هم راضی شد . اما طرف غربی بی صداقتی نشان داد و قصد برچیدن این فن آوری را داشت . که ایران زیر بار این تحمیل نرفت . 

 

لذا این بار که طرفهای غربی به فعالیت غنی سازی کمتر از 20 درصد رضایت دادند ( طی 6 ماه برای راستی آزمایی ) ایران با روی خوش این حرکت غربی ها را پذیرفت . چرا که انها دیگر اصل غنی سازی را پذیرفته بودند و فقط روی 20 درصد مشگل داشتند که ایران برای روشنتر شدن فضا پذیرفت در طی گام اول 20 در صد را متوقف کند تا آنها بتوانند با بازرسی های گسترده از صلح امیز بودن تمام مراحل و در صد ها اطمینان حاصل کنند
.

 - 2 کاستن از فشارهای اقتصادی و متوقف کردن روند رو به رشد تحریمهایی که آثار ان در جامعه بازتابهای منفی داشته 

این فرصت 6 ماه و شاید یکسال امکان این را برای ایران فراهم میکند تا بتواند اقتصاد مقاومتی را از حرف به عمل تبدیل نموده و نقاط ضعف نظام در خود کفایی اقتصاد و کشاورزی و .... را بر طرف نماید .( حالا نتیجه نهایی مذاکرات هر چه که باشد مهم نیست . مهم این است که ایران فرصتی داشته باشد تا نقاط ضعف خود را بر طرف نماید(

 - 3 اجتناب از جنگ

ریشه افکار و آرمانهای اسلام مبتنی بر صلح و دوستی تمام ملل و جوامع است که جمهوری اسلامی نیز بر اساس همین تفکر راهبری و موثر خود در اکثر تلاش خود را میکند تا از جنگ و خونریزی اجتناب کرده و اگر وارد جنگی شود با دشمن خود پس از اتمام حجت های مکرر با شدت و قدرت تمام خواهد جنگید .

این نظامهای طاقوت و ظالم هستند که چیزی جز جنگ را برای رسیدن به اهداف و ارمانهای خود نمیشناسند . اما جمهوری اسلامی دکترین نظامی خود را دکترین دفاعی طراحی نموده و در عین حالی که از نظر نظامی قدرتمند ترین کشور منطقه است . اما تا کنون با تمام همسایه های دور و نزدیک خود از راه مسالمت و دوستی گفتگو کرده .

اگر نیمی از قدرت نظامی جمهوری اسلامی در اختیار برخی کشورهای همسایه بود تا حالا به دهها کشور حمله کرده بودند (مثل صدام (

نکته بسیار مهم دیگر این است که اصولا ورود به جنگ عواض و تبعات منفی فراوانی برای طرفین جنگ خواهد داشت . که در بخش نخست به برخی از آثار مخرب اقتصادی  آن اشاره کردم .

فرض بر این که ایران با عدم پذیرش همین مقدار عقب نشینی غرب راضی نمیشد و بستر جنگی خانمانسوز را مهیا مینمود . 

 

خوب کسانی که با مذاکرات مخالفت میکنند میتوانند مسئولیت آثار مخرب جنگ قدرتهای بزرگ در برابر جمهوری اسلامی را بپذیرند ؟ عواقب خونهای مردم . عواقب لطمات اقتصادی و معیشتی ودهها معضل دیگر ...

البته که مردم سلحشور و شجاع ایران در صورتی که هر متخاصم احمقی به کشور تعرض کند . در برابر او با قدرت ایستادگی خواهند کرد و عوارض ناشی از دفاع همه جانبه را نیز خواهند پذیرفت .

اما اینکه مسئولین نظام برای هر مشگلی که شاید با گفتگو و مذاکره قابل حل باشد . به جنگ و خونریزی متوصل شوند به بهانه اینکه ما نباید در برابر حرف زور کوتاه بیاییم .دیگر  نظام جنگل بر جامعه بشری حاکم خواهد شد و عقلانیت و تدبیر و بی خاصیت خواهد .

به حمد الله در نظام جمهوری اسلامی فردی با تدبیر و شجاع و با حکمت و اندیشه حاکم است که میتواند با تدبیر  دشمن را  به دوری از تخاصم  وادار نماید   و در صورت جسارت دشمن  شجاعانه و با قدرت تمام نظام و کشور با در مسیر پیروزی قرار خواهد داد . به اذن الهی و در سایه حمایتهای صاحب اصلی انقلاب

 - 3چرا رژیم جنایتکار اسرائیل مخالف روند مذاکرات است ؟

در سیستمهای فوتبال همواره این جمله راهبردی تکرار میشود که ( بهترین دفاع حمله است )

 

در عالم سیاست و تبلیغات و اصول جنگ روانی هم این استراتژی کاربد های موفقی داشته که هنوز هم طرفداران زیادی دارد .

اما آیا این استراتژی در صحنه  جنگ و اصول نظامی هم کاربرد موثر خواهد داشت ؟

حالا به بررسی سوال اصلی این بخش میپردازیم . 

سران غرب به روشنی اعلام کرده اند (هدف ما امنیت بخشی به اسرائیل در برابر ایران است )

از طرفی دیگر این حقیقت برای تمام قدرتهای جهانی آشکار است که در صورت بروز جنگ با ایران و حتی با سوریه و حزب الله . اسرائیل قطعا قربانی خواهد شد .

پس چرا رژیم مفلوک و رو به موت اسرائیل دائم از جنگ با ایران حرف میزند و مذاکرات را یک شکست تاریخی برای غرب و یک پیروزی بزرگ برای ایران میداند ؟ 

پاسخ به این تناقض نیازمند بررسی احتمالاتی است که در براورد سران رژیم منفور اسرائیل  مد نظرشان بوده .

 - 1جنگ روانی :

پروژه روانی ایران هراسی که یک تاکتیک جنگ روانی است در تمام مقاطع حتی مذاکرات و قبل و بعد از توافقات باید ادامه داشته باشد تا بر اساس همان استراتژی بازی فوتبال (بهترین دفاع حمله است ) بتوانند دائما ایران را در موضع دفاعی نگاه دارند .

2 - گزینه جنگ را موثر تر از مذاکرات میدانند .

میدانیم که غرب و بخصوص اسرائیل در نهایت به چیزی کمتر از نابودی ایران راضی نخواهند شد . چرا که فقط در این صورت است که رژیم جنایتکار و ضد بشری اسرائیل روی ارامش و اسایش را خواهد دید .

براورد های انها نشان میدهد ایران تحت شدید ترین وضعییتها نیز پله های رشد و ترقی را به سرعت طی کرده و هرگز متوقف نشده . حتی در جنگ 8 ساله و دوران اصلاحات و تحریمهای سنگین

 

و این بارهم به حول و قوه الهی و با دست حمایت امام عصر عجل الله فرجه الشریف از طرفندهای دشمنان اسلام با سر بلندی بیرون خواهیم آمد و پشت سر رهبری حکیم انقلاب اسلامی خواهیم ایستاد . ان شا الله

 

ومکرو و مکر الله والله خیر الماکرین

نویسنده : عباس محمدی بازدید : 765 تاريخ : پنجشنبه 14 آذر 1392 ساعت: 4:32
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها